facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wiadomości

Nabór na wyjazdy zagraniczne w ramach Programu imienia Mieczysława Bekkera 2019!

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (www.nawa.gov.pl) prowadzi nabór na wyjazdy zagraniczne w ramach Programu imienia Mieczysława Bekkera.

Celem programu jest zwiększenie międzynarodowej mobilności naukowców i nauczycieli akademickich pracujących w polskich uczelniach.

W ramach Programu uprawnione są wyjazdy naukowe i naukowo-dydaktyczne, których celem jest:

·         odbycie stażu podoktorskiego;

Data składania wniosków: 
Wt, 2019-06-18 15:00

Rząd koreański zaprasza do udziału w programie DUO-Korea 2019

Rząd koreański ogłasza nabór do programu DUO-Korea 2019, umożliwiającego wymianę studencką pomiędzy uczelniami polskimi i koreańskimi w roku akademickim 2019/20.

Data składania wniosków: 
Pt, 2019-05-10 12:00

Szkoła letnia na Uniwersytecie w Pardubicach

Uniwersytet w Pardubicach organizuje szkołę letnią od 7 lipca do 6 sierpnia 2019r.

Zapraszamy studentów.

 

Uniwersytet w Pardubicach oferuje stypendium.

 

Studenci mogą dołączyć  do następujących dwóch ścieżek:

1. „Życie to chemia”

2. „Inteligentne zarządzanie”

 

Aplikacja jest otwarta do końca kwietnia.

Data składania wniosków: 
Wt, 2019-04-30 23:00

Rusza nabór na wymianę stypendialną doktorantów i kadry akademickiej w ramach programu PROM

Informujemy o rozpoczęciu naboru kandydatów na krótkoterminowe, zagraniczne wyjazdy szkoleniowe w ramach projektu: „Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej”, realizowanego w ramach programu PROM, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – POWER.

Data składania wniosków: 
Sob, 2019-03-30 (Cały dzień)

GFPS-Polska - stypendia w Niemczech w semestrze zimowym 2019/2020

GFPS-Polska to organizacja studencka powstała w 1994 roku. Jej celem statutowym jest wspieranie nauki, współpracy i wymiany studenckiej oraz naukowej między Polską a Niemcami. W stypendiach, kursach i warsztatach organizowanych przez stowarzyszenie wzięło udział do tej pory kilka tysięcy osób. Środki na organizowane wydarzenia i stypendia pozyskiwane są z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej, Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz darowizn.

Data składania wniosków: 
Wt, 2019-04-23 (Cały dzień)

Program wymiany studenckiej z National Dong Hwa University (Tajwan)

Uniwersytet Śląski prowadzi współpracę z National Dong Hwa University (Tajwan). W ramach umowy pomiędzy uczelniami realizowany jest m.in. program wymiany studenckiej.

Do 12 kwietnia 2019 roku przyjmowane są zgłoszenia udziału w wymianie w semestrze zimowym (9 września 2019 - 14 stycznia 2020).

Data składania wniosków: 
Pt, 2019-04-12 (Cały dzień)

Granty badawcze Newton International Fellowships

Informujemy o trwającym naborze kandydatów zainteresowanych grantami na prowadzenie badań w Wielkiej Brytanii. Granty te są przyznawane przez Royal Society, British Academy oraz Academy of Medical Sciences i ubiegać się mogą o nie młodzi naukowcy po doktoraciez całego świata, w tym z Polski.

Data składania wniosków: 
Śr, 2019-03-27 16:00

Atma Jaya Summer School Program 2019

Nasza uczelnia partnerska, Katolicki Uniwersytet Atma Jaya w Dżakarcie, Indonezja, zaprasza studentów do udziału w Letnich Programach Szkoleniowych 2019:

1. Multidisciplinary Summer School

a. Working in Indonesia - Wydział Psychologii i Wydział Prawa 

Szkoła letnia w Japonii

Nasza uczelnia partnerska Kansai Gaidai University zaprasza studentów do udziału w szkole letniej Asian Studies Summer Program 2019, która odbędzie się w terminie 10.06-19.07.2019.

Ten sześciotygodniowy program oferuje połączenie kursu języka japońskiego z wykładami z zakresu studiów azjatyckich, który pozwoli uczestnikom lepiej zrozumieć Japonię i jej mieszkańców.
Wycieczki oraz zajęcia zorganizowane przez studentów będą stanowić ciekawe uzupełnienie programu. 

Data składania wniosków: 
Pt, 2019-03-01 (Cały dzień)

Ograniczony dostęp do Działu Współpracy z Zagranicą/Limited access to the Department of International Relations

W związku ze szczytem klimatycznym ONZ (COP24) w Katowicach uprzejmie informujemy, że w dniach 3-14 grudnia 2018 może być utrudniony dostęp do pomieszczeń Działu Współpracy z Zagranicą. Zachęcamy do kontaktu mailowego, a razie potrzeby telefonicznego:

Biuro Programu Erasmus: 
erasmus@us.edu.pl
32 359 1367

Stypendia DAAD - rok akademicki 2019/2020

Serdecznie zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów na konsultacje
z przedstawicielem DAAD  Panią  Elisabeth Venohr dot. oferty stypendialnej DAAD na rok akademicki 2019/2020.

Konsultacje odbędą się w dniu 29 października 2018 r. o godz. 14:00 w sali 133 w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (ul. Bankowa 12, 40-007 Katowice).

Oferta stypendialna DAAD na rok akademicki 2019/2020

Informujemy, że oferta stypendialna DAAD na rok akademicki 2019/2020 jest dostepna pod adresem: https://issuu.com/daadpolska/docs/endbroszura_daad_2018.

Data składania wniosków: 
Czw, 2018-11-15 (Cały dzień)

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – Program imienia Bekkera

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej – Program imienia Bekkera

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej (www.nawa.gov.pl) prowadzi nabór na wyjazdy zagraniczne w ramach Programu imienia Bekkera. Celem programu jest zwiększenie międzynarodowej mobilności naukowców i nauczycieli akademickich pracujących w polskich uczelniach. Wyjazdy mogą być realizowane w celu prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w renomowanych ośrodkach zagranicznych na całym świecie.

Data składania wniosków: 
Czw, 2018-05-31 23:30

Stypendium Ambasady Francji w Polsce oraz Instytutu Francuskiego za badania z zastosowaniami terapeutycznymi. Na laureata czeka miesięczny pobyt badawczy we Francji.

Stypendium Ambasady Francji w Polsce oraz Instytutu Francuskiego za badania z zastosowaniami terapeutycznymi. Na laureata czeka miesięczny pobyt badawczy we Francji.

Stypendium przyznane zostanie w ramach V edycji prestiżowego konkursu Prix Galien Polska nagradzającego twórców innowacji w farmacji i medycynie.

  • Wysokość stypendium: Stypendysta naukowiec otrzymuje 1700 € na każdy miesiąc pobytu we Francji

 

Data składania wniosków: 
Pt, 2018-04-27 23:30

Stypendia rządu francuskiego na pobyt badawczy dla polskich naukowców

 

Stypendia rządu francuskiego na pobyt badawczy dla polskich naukowców.

  • Dla kogo? pobyt badawczy przeznaczone są dla polskich naukowców
  • Czas trwania: od 1 do 3 miesiący. Pobyt naukowy musi zostać zrealizowany między 15 lipca i 31 grudnia 2018 roku.
  • Wysokość stypendium: Stypendysta naukowiec otrzymuje 1375 € na każdy miesiąc pobytu we Francji

 

Data składania wniosków: 
Śr, 2018-05-16 23:30

Program stypendialny Prowincji Jiangsu: Study in Jiangsu - Jasmine Talent Selection Program for Students

Konsulat Generalny RP w Szanghaju w imieniu Biura Spraw Zagranicznych Prowincji Jiangsu zachęca do uczestnictwa w uruchomionym przez prowincję programie stypendialnym: The Jasmine Jiangsu Government Scholarship Talent Selection Program for Students to Study in Jiangsu (TSP). 

Proces aplikacyjny jest otwarty do końca maja 2018 r.

Data składania wniosków: 
Czw, 2018-05-31 23:30

Fellowships of senior and postdoctoral researchers at University of Hradec Kralové

On behalf of the University of Hradec Kralove, Czech Republic, I would like to announce a call for fellowships of senior (https://www.euraxess.cz/jobs/294725)  and postdoctoral (https://www.euraxess.cz/jobs/294721) researchers at our university. The deadline for the call is 20th April and we invite researchers from your university to 6 months research stay. Please, see the attachment below for details and links to Euraxess announcement.

Data składania wniosków: 
Pt, 2018-04-20 23:30

Seria spotkań informacyjnych nt. programu Erasmus+

Uprzejmie informujemy, że w związku z ogłoszoną rekrutacją na wyjazdy stypendialne na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2018/19, w miesiącu marcu organizowana jest seria spotkań informacyjnych na Wydziałach dla studentów zainteresowanych udziałem w wymianie.

Stypendium na wyjazd do Brazylii

Szkoła Języka i Kultury Polskiej UŚ ogłasza nabór na miesięczny wyjazd stypendialny na Universidade Estadual do Centro-Oeste (UNICENTRO) – w Irati w stanie Parana w Brazylii. O wyjazd mogą ubiegać się studenci oraz uczestnicy studiów doktoranckich.

Stypendium wynosi 1 200 BRL miesięcznie.

Data składania wniosków: 
Wt, 2018-03-20 (Cały dzień)

Stypendia Funduszu Wyszechradzkiego na Open Society Archives (OSA)

Open Society Archives Centralnego Uniwersytetu Europejskiego we współpracy z Międzynarodowym Funduszem Wyszehradzkim ogłasza nabór do programu stypendialnego "for a better and deeper understanding of the interdependent recent history of (the center of) Europe".  

Data składania wniosków: 
Czw, 2018-03-15 (Cały dzień)

Cykl szkoleń dot. pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo

Z okazji 20-lecia programu Erasmus na Uniwersytecie Śląskim, Dział Współpracy z Zagranicą organizuje cykl szkoleń poświęconych pracy w środowisku zróżnicowanym kulturowo. Szkolenia skierowane są do osób, które na co dzień pracują z cudzoziemcami. Zapraszamy zarówno pracowników naukowych, jak i przedstawicieli administracji. Szkolenia poprowadzą eksperci zewnętrzni, pracownicy Działu Współpracy z Zagranicą  oraz studenci, absolwenci i przyjaciele UŚ.

Aktualnie trwają zapisy na następujące szkolenia:

Study Russian in Siberia - summer school

Dostoevsky OmSU offers 2 summer programs with fixed start dates in July and August for international students who are interested in learning Russian language and would like to delve into Russian traditional culture. 

Russian Language Summer School in July is a 3-week intensive program that aims to provide students with the opportunity to practice all main skills in Russian, reinforce and enrich their knowledge of Russian. 

Data składania wniosków: 
Nie, 2018-04-15 (Cały dzień)

Oferta stypendialna Pekińskiego Instytutu Technologicznego (BIT)

Pekiński Instytut Technologiczny (BIT) oferuje studentom następujące programy stypendialne:

I. 5 stypendiów Chińskiej Rady Stypendialnej (CSC [China Scholarship Council] Scholarship)​ na realizację studiów magisterskich i doktoranckich w BIT (w języku angielskim lub chińskim)

Staże Studenckie w USA

Ambasada USA i Transatlantic Future Leaders Forum (TFLF) zapraszają studentów do ubiegania się o staże w biurach Kongresu USA.

Kto może się ubiegać?

Studenci polskich i zagranicznych uczelni. Idealni kandydaci powinni być zaangażowani w działalność zarówno studencką, jak i pozaakademicką. Doświadczenie w sektorze NGO będzie dodatkowym atutem kandydata.

Wymagania wobec kandydatów:

Data składania wniosków: 
Czw, 2018-03-15 (Cały dzień)

Szkoła letnia Graz International Summer School Seggau 2018

Nasza uczelnia partnerska University of Graz organizuje w dniach 1-14 lipca 2018 r. szkołę letnią pn. Graz International Summer School Seggau 2018 – Meditating and Mediating Change: State - Society - Religion. Oferta adresowana jest do studentów wszystkich specjalności. Cena (1.500 EUR) obejmuje zajęcia edukacyjne, pełne wyżywienie, zakwaterowanie, zajęcia dodatkowe i wycieczki. Istnieje możliwość otrzymania stypendium na pokrycie całości lub części opłaty.

Data składania wniosków: 
Pt, 2018-03-02 (Cały dzień)

Granty na działania kulturalne - Instytut Szwedzki i Fundusz Rady Państw Morza Bałtyckiego

Instytut Szwedzki uruchomił nabór dotyczący wsparcia finansowego na przygotowanie projektów (seed funding), które dotyczą współpracy międzynarodowej w regionie Morza Bałtyckiego.

Nabór potrwa do 13 lutego 2018 r. Dofinansowanie otrzymają projekty, które posiadają szwedzkiego partnera wiodącego. Jego wysokość może wynieść do 500 tys. koron szwedzkich, czyli ponad 200 tys. PLN.

Data składania wniosków: 
Sob, 2018-03-31 (Cały dzień)

Asian Studies Summer Program 2018 - Kansai Gaidai University

Application for Asian Studies Summer Program-Kansai Gaidai University 2018 is open!

This six-week program offers introductory Japanese language and Asian Studies courses, supplemented with exciting cultural activities in Kyoto and Osaka organized by local students.

Program fee includes airport pick-up service, tuition, room charge, liability insurance, and some field trips.

Data składania wniosków: 
Pt, 2018-03-02 (Cały dzień)

Oferta stypendialna Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej na rok akademicki 2018/2019

Uprzejmie informujemy, że ukazała się oferta stypendialna na wyjazdy w ramach umów rządowych na rok 2018/2019.

Oferta zawiera informacje o możliwości wyjazdów w roku akad. 2018/2019 na staże naukowe, studia częściowe, studia doktoranckie oraz kursy językowe.

Pełna oferta stypendialna znajduje się na stronie internetowej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej: https://nawa.gov.pl/

Data składania wniosków: 
Czw, 2017-12-07 (Cały dzień)

Stypendia na Uniwersytecie Torontońskim

W imieniu Programu Języka Polskiego i Literatury Polskiej na Uniwersytecie Torontońskim (Polish Language and Literature Program at the University of Toronto) zapraszamy do udziału w programach stypendialnych Uniwersytetu Torontońskiego dla studentów z Polski: 

1) stypendium dla studentów studiów doktoranckich i magisterskich uzupełniających (na kierunkach humanistycznych) na krótkoterminowy staż naukowy na UofT (Visiting Graduate Student Award) na rok 2018-19. 

Data składania wniosków: 
Pt, 2017-12-15 (Cały dzień)

Post-Doctoral Position at XLIM Research Institute, Limoges, France

XLIM Research Institute, Limoges, France is searching for a scientist for post-doctoral position under research project: "Opto-microwave multiplexing device for radar imaging systems".

The objective of the project is to design an innovative radar imaging system based on an Opto-microwave multiplexing device, in order to improve the efficiency of existing ones and address a wide number of antennas. The work to be performed is to optimize the architecture of the receiving part which especially include electro-optic modulators, and specific optical fiber combiner :

Skróty