Oferta edukacyjna Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu

W imieniu Ambasady Austrii chcielibyśmy przekazać informacje dotyczące oferty akademickiej Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu.

Wiedeńska Akademia Dyplomatyczna rozwija się od lat, przez co zyskała międzynarodową sławę. Także wielka różnorodność krajów pochodzenia studentów jest ważna cechą studiów w Akademii Dyplomatycznej w Wiedniu - w obecnym roku akademickim studenci pochodzą z aż 50 krajów.

W nadchodzącym roku akademickim 2017/2018 Akademia będzie oferować następujące kierunki studiów"

• Jednoroczne interdyscyplinarne studia z zakresu stosunków międzynarodowych (Diploma Programme) dla absolwentów wszystkich kierunków studiów, ze szczególnym uwzględnieniem struktur i polityk Unii Europejskiej. Studia odbywają się w trzech językach: po niemiecku, angielsku i francusku. Dodatkowo program uzupełniony jest o zajęcia dot. praktycznych umiejętności jak na przykład retoryka, zarządzanie projektami, sztuka prezentacji.
  • Master of Advanced International Studies - dwuletni program poświęcony zagadnieniom polityki europejskiej realizowany we współpracy z Uniwersytetem Wiedeńskim.
  • Master of Environmental and International Affairs - dwuletni program typu Master of Science realizowany we współpracy z Uniwersytetem Technicznym w Wiedniu, w ramach którego studenci zapoznają się z różnorakimi aspektami - prawnymi, politycznymi, gospodarczymi oraz naukowo-technicznymi - ochrony środowiska.
  • Letnie kursy niemieckiego i wiedzy o Austrii odbywające się w Wiedniu oraz w ramach warsztatów wyjazdowych.

Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych programów studiów, procedury naboru, a także oferty stypendialnej znajdą Państwo na stronie internetowej Akademii: www.da-vienna.ac.at.

nie określono