facebook twitter instagram issuu linkedin google+ research gate youtube ustv

Nagroda im. Szolema Mandelbrojta - konkurs na najlepsze badania matematyczne

Instytut Francuski w Polsce oraz Ambasada Francji w Polsce we współpracy z Francuskim Towarzystwem Matematycznym (SMF) organizują konkurs «Nagroda im. Szolema Mandelbrojta», w celu nagrodzenia za najlepsze badania matematyczne. Nagrodę otrzyma jeden badacz wyłoniony w wyniku konkursu.

Do konkursu zapraszamy polskich naukowców w wieku do 45 lat, zajmujących się matematyką teoretyczną lub stosowaną. Laureat otrzyma nagrodę, która pokryje jego miesięczny pobyt badawczy we Francji w wybranym przez niego laboratorium i będzie poproszony o wygłoszenie kilku wykładów pod egidą Francuskiego Towarzystwa Matematycznego (SMF).

Dossier należy złożyć do 16 kwietnia 2017 roku z listą swoich pięciu dowolnie wybranych publikacji oraz z dopiskiem Kandydatura w ramach nagrody im. Szolema Mandelbrojta.

Nagrodą jest stypendium w wysokości 1704 € oraz bilet lotniczy w dwie strony (Polska-Francja). Wręczenie nagrody laureatowi konkursu odbędzie się 18 maja 2017 roku w Warszawie podczas konferencji Pana Cédrica Villani.

Więcej informacji na naszej stronie: http://www.institutfrancais.pl/pl/evs/zakres-matematyka-2017

Data składania wniosków:
Nie, 2017-04-16 (Cały dzień)

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2018
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.