Letnie stypendium wyjazdowe Ministerstwa Kultury i Turystyki Turcji

Ambasada Turcji oferuje studentom zainteresowanym turkologią i osmanistyką letnie stypendia na terenie Turcji zorganizowane przez tureckie Ministerstwo Kultury i Turystyki. Celem stypendiów jest poszerzenie wiedzy o Turcji, jej historii i polityce, a także promocja wymian zarówno osobowych, jak i akademickich. Aplikacje należy przesłać do 5 lipca 2016.

Osobami ubiegającymi się o stypendium mogą być absolwenci kierunków: turkologia, historia, nauki polityczne, stosunki międzynarodowe, sociologia, dziennikarstwo, prawo oraz administracja.

Informacje o wyjeździe:

• Wszystkie koszty związane z podróżą zostaną pokryte przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Republiki Turcji.
  • W programie weźmie udział 30 uczestników.
  • Zajęcia będą prowadzone w języku angielskim.
  • Uczestnicy stypendium zobowiązani są przyjechać do Turcji do dnia 23.08.2016 oraz aktywnie uczestniczyć w zajęciach do 01.09.2016.
  • Uczestnicy zostaną poproszeni o dostarczenie pisma zawierającego ocenę kursu oraz opinię na temat Turcji do 26.09.2016.

Informacje o zapisach

Podania należy kierować do Ambasady Turcji w Warszawie na adres email: embassy.warsaw@mfa.gov.tr

Należy załączyć CV, list motywacyjny w języku angielskim oraz skan indeksu.

Szczegółowy program wyjazdu dostępny jest w formacie PDF.

Wt, 2016-07-05 (Cały dzień)