Kanadyjskie stypendium doktoranckie Polish Doctoral Research Fellowship 2016/2017

Kanadyjski Uniwersytet Alberty ogłasza nabór na stypendium doktoranckie Polish Doctoral Research Fellowship 2016/2017.

Stypendium wynosi CAN $26,400.00 i wypłacane jest w formie 12 rat na początku każdego miesiąca (około $24,000.00 po podatkach). Kandydat, któremu zostanie przyznane stypendium będzie pracownikiem Wirth Institute for Austrian and Central European Studies oraz będzie aktywnie zaangażowany w pracę nad dysertacją doktorską.

Do swojej dyspozycji kandydat miał będzie jedną z najlepszych bibliotek Ameryki Północnej (szczegóły dostępne na stronie internetowej University of Alberta Library). Co więcej, oczekuje się od kandydatów uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych, naukowych i akademickich Instytutu, a w szczególności w rozwoju współpracy akademickiej z instytucjami w Polsce. Kandydat, któremu przyznane będzie stypendium będzie miał również możliwość brania udziału w różnorodnych wydarzeniach towarzyskich Instytutu.

Zapraszamy młodych naukowców z każdej dziedziny nauk humanistycznych, społecznych i sztuk pięknych do ubiegania się o stypendium. Kandydaci powinni legitymować się obywatelstwem polskim oraz być słuchaczami studiów doktoranckich (w zaawansowanym stadium). Ponadto, wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego (w mowie, jak i w piśmie) oraz podstawowa znajomość języka niemieckiego lub innego języka środkowoeuropejskiego. Udokumentowana praca badawcza (najlepiej w formie publikacji) będzie dodatkowym atutem.

Uniwersytet Albertański otwarty jest na współpracę międzynarodową, zachęca do składania podań kandydatów obydwu płci oraz osoby niepełnosprawne.

Kandydaci powinni przedłożyć opis pracy badawczej w języku angielskim (do 500 słów), curriculum vitae oraz podać nazwiska dwóch referentów. Podania w formie elektronicznej należy przesyłać na adres internetowy: patrouch@ualberta.ca.

Więcej informacji

Żródło: https://www.nauka.gov.pl/ministerstwo/wspolpraca-z-zagranica/wspolpraca-dwustronna/mapa-swiata/kanada/kanadyjskie-stypendium-doktoranckie-polish-doctoral-research-fellowship-2016-2017.html

Pon, 2016-04-11 (Cały dzień)